jún.

Haydneum Egyházzenei Fesztivál

MKPK-HB

2022. június 3-12., Budapest

"A Haydneum a régizene értékeinek magyarországi támogatását valamint a magyar vonatkozású barokk, bécsi klasszikus és kora romantikus repertoár (1630-1830) népszerűsítését tűzi ki céljául." - olvasható a haydneum.hu oldalon.

2022. Június 3-12. a Budapesten megrendezett Haydneum Egyházzenei Fesztivál keretén belül minden este 20h-tól nagyzerű művészek szólaltatnak meg különböző barokk, bécsi klasszikus és kora romantikus műveket.

Előadók lesznek:

Purcell Kórus, Capella Savaria, "Les Pages" a Versaillesi Barokk Zenei Központ Gyermekkara, Orfeo Zenekar, Liszt Ferenc Kamarazenekar, Aura Musicale, Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Vegyeskara, Erdődy KamarazenekarCapella Du Mont kórus, Savaria Barokk Zenekar.

Az előadások jún. 3-11. az Egyetemi templomban lesznek megtartva, a fesztivál záróhangversenye jún. 12. vasárnap a Belvárosi Szent Mihály templomban lesz.