márc.

Rajz- és alkotó pályázatot hirdet a Veszprémi Főegyházmegye Hitoktatási Irodája

A Veszprémi Főegyházmegye Hitoktatási Irodája a 2021/2022-es tanévben rajz- és alkotó pályázatot hirdet 6–18 éves hittanosai számára. Várnak minden olyan egyéni munkát, amelynek témája a Szent Család. Szent József foglalkozása ács volt, ezért kérik, hogy a fa mint alapanyag jelenjen meg az alkotásokban.

Erre ilyen ötleteket adnak a szervezők: készülhet az alkotás ceruzafaragványból, forgácsdarabok felhasználásával, spatulából, gyufaszálból, a rajz megjelenhet merített papíron vagy fa alapanyagon, nagyobbak készíthetnek képet a fa égetésével (pirográfia), fa megmunkálásával.

A pályaművek beérkezési határideje: 2022. április 25.

A beérkezett alkotásokat bíráló bizottság véleményezi és korosztályonként hirdet győzteseket. Azokat, akik díjazásban részesülnek, elektronikus úton értesítik. A legjobbnak ítélt művek alkotóit oklevéllel, ajándékcsomaggal jutalmazzák. A beérkezett pályaművek online módon megtekinthetők lesznek az ünnepélyes díjátadás után.

A pályázat ünnepélyes díjátadóját Búcsúszentlászlón tartják a hittanos találkozó keretében május 21-én.

További információk ITT találhatók.

Forrás és fotó: Veszprémi Főegyházmegye