feb.

Udvardy György tartott előadást a temesvári kateketikai találkozón

A Temesvári Római Katolikus Egyházmegyében sokéves hagyomány, hogy a Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez legközelebb eső szombaton a papság és a szerzetesrendek tagjai közös zarándoklaton, szentmisén és találkozón vesznek részt. Idén január 30-án online formában tartották meg a találkozót, és meghívást kaptak rá a hittantanárok, hitoktatók is.
feb.

Imaműhely

Képzők: Tóth Adrienn SDSH, Bárány Béla atya, Selmeczi-Papp Eszter Szeretnénk támogatni a katekéták imaéletét különböző imaformák bemutatásával, régi és modern imádságok megismertetésével, liturgikus ünnepekre való ráhangolódással az Egyház dokumentumai és a szentek írásai segítségével. Képzési időpontok: Március 19. 17.00-20.00 Március 22. 17.00-20.00
júl.

A katekézis céljának megvalósulása online térben

Sokféle változás, fejlődés, új helyzet vesz körül minket, ehhez egyrészt stabil alapokra, másrészt rugalmasságra, alkalmazkodásra, tanulni vágyásra egyaránt szükség van. Képzésünkben a katekézis alapvető célját vesszük górcső alá a mai digitális oktatási helyzetben, vagyis miként tud megvalósulni, személyesnek maradni az online térben.
júl.

Találkozz a cserkészekkel

2020 nyarán országszerte találkozhatsz cserkészekkel. Most nem csak táborainkban, hanem különböző rendezvényeken szeretnénk népszerűsíteni a mozgalmat. Ingyenes programjainkra mindenkit hívunk és várunk. Mi készülünk kézműveskedéssel, akadályversenyekkel, történelmi labirintussal, kitűző készítéssel, csapatjátékokkal, közös főzéssel, karkötő készítéssel valamint további színes, közösségi és önfeljesztő játékokkal.